Дієта

Всі смаки життя – в холодильнику. Психотерапевт про компульсивном переїданні

Багато хто вже знає про нервову анорексію і булімію. До цього списку поширених розладів харчової поведінки додалося ще одне-компульсивное переїдання. Нещодавно воно увійшло в оновлену Міжнародну класифікацію хвороб (МКБ-11).

Чим компульсивное переїдання відрізняється від звичайного обжерливості, чому небезпечно заїдати свої емоції і як впоратися з хворобою, розповіла психотерапевт, асистент кафедри психіатрії з медичною психологією БДМУ, член білоруської психіатричної асоціації Тетяна Романовська. Як проявляється захворювання?Компульсивное переїдання-це напади, при яких за відносно невеликий проміжок часу споживається велика кількість їжі і при цьому є відчуття втрати контролю. Після нападу, який іноді може тривати весь день, людина відчуває почуття провини, невдоволення собою.

Розладом таку поведінку можна вважати, якщо воно повторюється не менше двох разів на тиждень протягом декількох місяців. Серед людей із зайвою вагою компульсивное переїдання зустрічається у 8-10%, а серед тих, хто звертається за допомогою в зниженні ваги, у 25-50%. Слід розрізняти гедоністичне і компульсивне переїдання.

При гедоністичному людина просто любить поїсти, процес переїдання приносить задоволення і лише іноді легкі муки совісті: з’їв сковорідку смаженої картоплі – «нічого страшного, завтра буду худнути». А при компульсивном переїданні важко зупинитися, виникають проблеми з якістю і кількістю їжі. Відчуваючи фізичний і психологічний дискомфорт, людина продовжує їсти.

Це не безвілля, як думають деякі, а розлад харчової поведінки, яке потрібно лікувати…
gt; gt; gt;

Related posts

Leave a Comment