Психологія

Як перестати страждати і стати щасливим: 7 думок для рефлексії?

Відразу хочеться сказати: ніяк. Однак, не буду настільки категоричною, хоча не можу не відзначити, що звільнення від усіх страждань і набуття стану спокійного щастя – це рівень кінцевого просвітлення. Що, звичайно, досить складно досягти, живучи в миру і вирішуючи побутові питання.

Тобто не в тому сенсі, що соціум і побут заважають (хоча і це теж), а в тому, що кінцевий рівень просвітлення не передбачає подальшого проживання в світі – бо більше нема чого. Таким чином, сумний висновок: життя в світі = страждання. Поки ти не досяг фінальної точки просвітлення, ти продовжуєш жити в соціумі, а значить, будеш проходити через ті чи інші досліди, що неодмінно принесе тобі страждання.

Самотність, смерть близьких, втрата коханого, неможливість реалізації потенціалу і призначення душі, невиліковна хвороба – ну, навіть найкращі з нас навряд чи проходять цей досвід, не повівши і бровою. Тому мрії про перестати страждати повністю-це все ж трохи рівень рожевих єдинорогів. У казках буває, а наяву – навряд чи.

В реальності, скоріше, говорити можна про зниження градуса страждань і їх інтенсивності. Так, абсолютно досяжно більше не страждати від відсутності грошей або що тебе звільнили або що хтось тебе “образив”-це дрібниці життя. Але перераховані трохи вище моменти не можуть не доставляти як мінімум душевного дискомфорту, як максимум – справжніх страждань рівня горя.

Я вже писала в статті про День бабака, що карма обнуляється тоді, коли відбувається трансформація свідомості. Людина все життя жив абияк, перебиваючись від страждань до таблетки антидепресантів, а потім він проходить трансцендентний досвід трансформації свідомості і виходить з нього абсолютно новою особистістю. Ось в цьому випадку можна говорити про те, що стара карма більше не потрібна – вона теж згоріла.

А значить, людина більше не проходить всі ці безглузді життєві досліди, в яких він неодмінно страждає. Але така одномоментна трансформація свідомості і переплавка особистості трапляється протягом одного життя не так вже й часто у людей. Найчастіше це тривалий процес, по шажочку.

Що робити, якщо ось такого кардинального позбавлення від страждань ще не відбулося, а не страждати хочеться вже зараз?Дам свої думки тезисно, без рекомендацій а-ля ” сходіть на шопінг, потім запаліть свічки, побалуйте себе вкусняшкой і настрій покращиться, егегей!”, тому що духовна робота-це не про задоволення! Це дуже, дуже важкий шлях. Мені невідомі люди, що йшли цим шляхом і уникли турбулентності. Також, духовний розвиток-це не про техніки/маніпуляції/скрипти і шаблони для всіх.

Це індивідуальний шлях, проходити його доведеться самостійно. Але ось мої ідеї, як допомогти собі на цьому шляху, над якими можна порефлексувати в момент, коли накрило:1. Яка б жесть не траплялася зі мною, як би я не страждав-і це пройде.

2. Як би мені не здавалося, що це кінець світу і сама чорна діра, з якої точно вже не вибратися – з неї можна вибратися. Бог може все.

3. Що б зараз не відбувалося, кінець у всього цього завжди один-Бог виграє. Якщо я граю на його боці разом з ним – ми виграємо.

4. Якщо я усвідомлюю, що все, що тут є, куди б я не озирнувся-це творець і його творіння, і більше нічого крім цього немає, я зрозумію, як безглуздо моє невдоволення тим, що відбувається. 5.

Сьогоднішній момент – просто піщинка в безкрайньому і нескінченному творінні. Як би не хотілося надати важливості своїй драмі життя – її там немає. 6.

Все, що відбувається навколо-гра. Це понарошку. Це ілюзія реального життя.

Насправді, реальне життя-це там. Тут – просто квест. Так, складний.

Його можна проходити страждаючи, а можна – граючи. Справа в відношенні. 7.
Якщо я пізнаю, що Бог-це я, що я-це він, що між нами немає поділу, я зрозумію, що все, що зі мною відбувається, всі мої обставини життя.. Це те, чого хоче БОГ, а значить цього ХОЧУ ЯЕТУ думку можна смакувати нескінченно, зробимо паузу**************************мій сайт і про мене-ЗДЕСЬМоя книга на ЛітРес-тут

Related posts

Leave a Comment