Тренування

Чи варто вірити фітнес-блогерам? Розповідаю, коли стоїть, а коли ні

Фітнес-індустрія з розвитком безлічі соціальних медіаплатформ вийшла далеко за межі спортивних залів. Медіапростір пересичений різною і часто суперечливою інформацією. І неймовірною кількістю фітнес-блогерів з порадами, рекомендаціями та особистими прикладами.

Чи варто завжди їм довіряти? Чи завжди поради фітнес-гуру працюють? І якщо не працюють, чи винен в цьому той чи інший розкручений фітнес-блогер? Давайте розбиратися. При виборі системи тренувань і харчування того чи іншого блогера, варто в голові тримати одну дуже важливу думку – ми всі різні. Тому система харчування, яка показала чудовий результат у однієї людини, може не продемонструвати швидкого ефекту для іншої людини.

Аналогічно з тренуваннями: швидкий прогрес одного тренується за певною системою тренувань не гарантує такого ж прогресу для іншої людини. Хтось росте на спортпіті як на дріжджах, а кого-то додатковий білок і креатин не особливо рятують. І факторів, що впливають на прогрес, дуже багато.

Хтось народився в” клубі генетичних щасливчиків”, а хтось зібрав весь набір негативних генів. Наприклад, на зростання м’язової маси може впливати як рівень власного тестостерону, так і ступінь чутливості м’язів на гормональну стимуляцію, а також і щільність рецепторів тестостерону. Співвідношення білих і червоних м’язових волокон теж впливає на прогрес і якість тієї чи іншої області тіла.

Стан здоров’я, гормональної системи, стать, вік, тип статури – все це треба враховувати при складанні плану харчування і тренувань. Тому у кожного фітнес-тренера, що просуває якусь “універсальну” систему в Інстаграме, ВКонтакте або на Ютубі є як хвалебні відгуки, так і звинувачення у брехні і непрофесіоналізмі. Так, якщо ви всерйоз вирішили зайнятися своїм зовнішнім виглядом і здоров’ям, треба орієнтуватися на індивідуальний підхід.

Для багатьох це прозвучить як щось страшне, заплутане і дороге. Не будемо кривити душею-індивідуальний план харчування і тренувань від хорошого тренера копійки коштувати не буде. І тим не менш, є універсальні речі, повторювані майже всіма фітнес-блогерам, які підійдуть кожному.

Ось основні з них: Фото з pixabay1. Вважайте калорійкак б новомодні дієти не обіцяли б революційний підхід до харчування, що дозволяє за лічені тижні Скинути десятки зайвих кілограмів, які накопичувалися роками, жодна з них не буде ефективною, якщо ви не створюєте дефіцит калорій. Часто від невдачливих тих, що худнуть можна почути, що вони нічого не їдять, і товстіють від одного погляду на яблуко.

Є таке явище, як” кортизоловое ожиріння “у тих, що худнуть, коли від стресу різкого скорочення калорій організм починає виробляти кортизол, який затримує воду, і людини”заливає”. У короткостроковій перспективі це може виразитися в незрозумілою надбавці у вазі на тлі різкого зниження калорій. І цю дієту тут же кидають, тому що не побачили результату.

Але давайте відверто. Нехай я зараз наведу не самий коректний приклад, можливо, навіть не етично згадувати в такому ключі, але зате він відразу розставить всі крапки над ” i ” – в концтаборах повних не було. Тому дефіцит калорій-ключ до успіху, якщо ви хочете схуднути.

При цьому дефіцит не повинен бути більше 15%, Щоб: а) не нашкодити здоров’ю різкими обмеженнями; б) не привести до зриву. І якщо ви хочете набрати масу, то калораж потрібно теж нарощувати. Щось не виростає з нічого.

Фото з pixabay2. Дотримуйтесь кбжуОб цьому теж говорять практично всі фітнес-блогери. Баланс калорії / білки/жири / вуглеводи – запорука здоров’я і збереження м’язової маси.

Ви схуднете на одних шоколадках, якщо будете споживати менше денної потреби калорій. Питання в тому, що надлишок швидких вуглеводів може негативно відмовитися на гормональній системі, та й недолік білка не дозволить підтримувати м’язову масу. А бажаний багатьма рельєф після схуднення – це все ж м’язи, а не кістки.

Такий же принцип при массонаборе-зростання калорій повинен супроводжуватися зростанням білка для побудови м’язів, вуглеводів для енергії в спортзалі і поза ним, і жиру для здоров’я гормональної системи. 3. Перевірте здоровьеетот пункт треба ставити навіть першим.

Взагалі, в будь-якій незрозумілій ситуації перевіряєте здоров’я. При переході на правильне харчування без жорсткої дієти, але при скороченні калорій не більше 15% швидше за все для будь-якого організму результати аналізів і тестів будуть поліпшуватися. А ось стосовно фізичних навантажень все ж треба переконатися, що обмежень з боку здоров’я немає.

Фото з pixabay4. Займайтеся силовимиеслі при слові” силові ” у кого-то виникають образи складних тренажерів і пудових гир, які багатьох лякають і здаються небезпечними, то розслабтеся – ваги власного тіла для початківців, і для людей з обмеженнями по здоров’ю буде достатньо. Незалежно від статі і віку.

Моїй мамі, який вже за 70, лікар при проблемі з Коліном настійно порекомендував робити силові вправи на біцепс стегна. Тільки консультуйтеся у хорошого фахівця. А то старше покоління провінційних лікарів за традицією лікує всіх активованим вугіллям і постільним режимом, а якщо не допомогло – нехай хірург ріже.

Ви ж такого не хочете? Реабілітаційний фітнес може показати значний результат. Так чи варто довіряти фітнес-блогерам? Просто не вибирайте сліпо. Собою варто захоплюватися, і бажано до того моменту, коли здоров’я починає різко страждати, не витримавши навантаження шкідливих звичок.

Читайте інформацію з декількох джерел, читайте наукові видання та публікації. А головне, використовуючи якусь вподобану систему, стежте за своїми відчуттями. Як правило, відчуття власного тіла-кращий індикатор успішності обраного курсу.

Related posts

Leave a Comment