Квіти

“Базальні” пагони на трояндах необхідно обов’язково прищипувати щоосені?

При догляді за квітами восени недостатньо підгодовувати і утеплювати рослини. Так, не кожен знає, що базальні пагони на трояндах необхідно обов’язково прищипувати щоосені. Розповідаю, як їх визначити і навіщо це робити.

Такі пагони беруть свій початок біля самої основи куща-там, де було зроблено щеплення. Так, вони необхідні, щоб омолоджувати рослина, і щоб кущик був пишним, а не ріс в одну-дві гілки. Незважаючи на це, вони не завжди бувають потрібні.

Ті, на яких є бутони видаляти не слід, проте є і жировики (пагони без квіток). Тому, перш ніж перейти до процедури прищипування, слід звернути увагу, які гілочки цвітуть, а які ні. Важливо пам’ятати, що в обрізку не потребують ті пагони, на яких є бутони.

Вони і так досить визріли, якщо зацвіли. Відрізняються невизревшіе пагони і за іншими ознаками: специфічна почервоніння листочків, м’якість стебла, при натисканні на колючки, вони не ламаються, а якщо зробити зріз, то стебло водянистий. Отже, в помірному кліматі, обрізаються гілки в серпні, максимум – середині вересня.

Це потрібно для того, щоб накопичені речовини не йшли на зростання втечі, а на визрівання. Після того, як верхівка видаляється, стебло починає готуватися до зими і дерев’яніти. Тоді ні морози, ні холоду йому будуть дарма.

А в наступному році, троянда знову зацвіте. Якщо ж не підрізати базальний втечу, то він буде продовжувати рости. У підсумку, в холодну пору року увійде невизревшім.

Так і виходить, що приходить весна, і садівники починають видаляти зниклі стовпці. Отже, якщо ви помітили незрілий базальний втечу, рекомендую його прищипнуть. Для цього достатньо обламати верхівку до другого листа.

Related posts

Leave a Comment